Biografi

Beste Gürkey

Doğum Tarihi: 01.05.2003

Doğum Yeri:  İstanbul

Uyruğu: T.C.

Eğitim Durumu :

2009 – 2018: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı  Vurmalı Çalgılar Sanat Dalı Öğrencisi: Yuva-İlköğretim-Orta Okul-Lise1

2017 – 2018: Çağdaş Eğitim Vakfı’ının ‘’Genç Yetenekler Projesi‘’ kapsamında eğitimine devam etmektedir. 2017 yılı itibarıyla Çev Genç Yetenekler Projesinin ana sponsoru Qnb Finansbank tarafından da desteklenmektedir.

2018-2019: The Purcell Scholl (İngiltere)

Vibrafon,Marimba,Orkestra Perküsyon Bölümü %90 Lise 1 sınıfta Perküsyon eğitimine Daniella Ganeva,  Kevin Hathway,  David Gordon ile devam emektedir.

2018-2019: İngiltere’nin önde gelen sanat vakıflarından  The Wall Trust” ve ” Austin&Hope-Pilkington  Bursiyeri  seçilmiştir.

2019-2020: Oke Cajon ve İstanbul Mehmet Zilleri Endorseri seçilmiştir. Ayrıca adına imzalı serili ziller yapılmaktadır.

Yabancı Diller :  Almanca (Orta) İngilizce (İyi Seviyede)

Katıldığı Etkinlikler/Festivaller:
  1. 10.Uluslararası Turgutreis Klasik Müzik Festivali, 1 Ağustos 2014-Bodrum
  2. 4.Uluslararası İstanbul Pera Müzik Festivali, 13 Nisan 2014-Istanbul
  3. 4.Genç Yetenekler Klasik Müzik Festivali, 19 Mart 2015-Burdur
  4. 5.Uluslararası İstanbul Pera Müzik Festivali, 11 Nisan 2015-Istanbul
  5. 2.Uluslararası Italya Perküsyon Festivali, 12 Temmuz 2015-Italya
  6. 2.Universal Belçika Perküsyon Festivali, 21-24 Temmuz 2015-Belçika
  7. 5.Genç Yetenekler Klasik Müzik Festivali, 05 Mayıs 2015-Burdur
  8. Perku en Herbe, Nancy-20 Mart 2016, Fransa
  9. 6.Uluslararası İstanbul Pera Müzik Festivali, 11 Nisan 2015-İstanbul
  10. 7.Uluslararası Italya Perküsyon Festivali, 13-15 Mayıs 2016-Italya
  11. Biltesfest Uluslararası Dünya Kültür Günü Konseri, Biltes Koleji, 04 Haziran 2016-İstanbul
  12. 4.Uluslararası Marimba ve Perküsyon Festivali, 1-5 Temmuz 2016-Bulgaristan
  13. 7.Uluslararası Filadelfia Perküsyon Yarışması ve Festivali, 13-15 Mayıs 2016-Italya
  14. 14.Uluslararası Italya Pas Perküsyon Günleri ve Festivali, 13-20 Eylül 2016-Italya
  15. 7.Uluslararası İstanbul Pera Müzik Festivali, 14 Nisan 2017-Istanbul
  16. 9.Uluslararası Filadelfia Perküsyon Yarışması ve Festivali, 13-15 Mayıs 2016-Italya
  17. 11.Uluslararası Paços’ Premium Müzik Yarışması ve Festivali , 12 Temmuz 2017- Portekiz
  18. 2.Drumtime Perküsyon Yarışması ve Festivali, Rusya 19-23 Mart 2018
  19. 1.Uluslararası İstanbul Pera Perküsyon Yarışması ve Festivali 8 Nisan 2018
  20. 1. İstanbul Uluslararası Perküsyon Yarışması ve Festivali 2/3 Kasım 2018
  21. Hatfield Hause Chamber Music Festival, ST.Etheldrea’s Church, 28-09-19- Hatfield-İngiltere
Katıldığı Eğitimler:
  1. İ.Ü.D.K- Patrice Legeay, 2010: Türkiye
  2. Paris National Concervatory-Herve Trovel, 2013: Fransa
  3. 9.Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Fhilippe Spiesser: 10-05-2013: Türkiye
  4. İ.Ü.D.K-Takhayoshi Yoshioka,Reiko Shiohama, Jeannine Maddox: 20-12-2013: Türkiye
  5. İ.Ü.D.K-Freank Denzinger, 14-04-2014: Türkiye
  6. İ.T.Ü Miam-Arthur Lipner, 04-05 2014: Türkiye
  7. İ.Ü.D.K-David Friedman, 09-06-2014: Türkiye
  8. Cenevre Konservatuvarı, Fabian Perrerau, 25-10-2014: Isviçre
  9. Santa Cecillia Konservatuvarı, Ettore Fioravanti, 1-02-2015: Italya
  10. Uluslararası Perküsyon Diyalogları, Germany-Turkey Exchange-21/26-06-2015: Almanya
  11. 2.Uluslararası Italya Perküsyon Festivali: Ruud Wiener, 8/11-07-2015: Italya
  12. 6.Uluslararası Belçika Perküsyon Festivali: David Friedman-Ludwig Albert, 21-24 Temmuz 2015: Belçika
  13. Mısırlı Ahmet: Darbuka ve Orta Doğu Ritimleri, 09-10-2015:Türkiye
  14. Uluslararası Musikbegegnungsstätte Haus Marteau-Peter Sadlo, 25/30-10-2015: Almanya
  15. 4.Uluslararası Marimba ve Perküsyon Festivali: Anders Astrand, Jean-Baptiste Leclere, ve Michael Burritt, Vassilena Serafimova ve Re’mi De’langle, 1-5 Temmuz 2016: Bulgaristan
  16. 14.Uluslararsı Italya Perküsyon Günleri: Dom Famularo, David Friedman, John H. Back, Andrew Pushkarev,
  17. Pei Ching Wu, Isao Nakamura, Murat Coşkun, 13-20-11- 2016: Italya
  18. Giovanni Perin, İtalyan Kültür Merkezi, 15-11-2016: Türkiye
  19. Ted Plitzecker, İ.Ü.D.K, 20-10-2016: Türkiye
  20. Mülldrum Company, Essen,13-19-11 2017: Almanya
  21. Emmanuel Sejourne, Bursa Kültür Merkezi, 21-10-2017: Türkiye
  22. Emmanuel Sejourne, St.Petersburg Üniversitesi 20-03: Rusya
  23. Katarzyna Mycka, St.Petersburg Üniversitesi 21-03: Rusya
  24. David Friedman, 6-04-2018: İstanbul
  25. N.J.ivkoviç, The Purcell School, 21-04-2018: İngiltere
Etkinlikler :

Yurt içi ve Yurt dışı Konserleri:

Türkiye, Almanya, Fransa, Isveç, Isviçre, Italya, Bulgaristan, İngiltere, Belçika, Letonya, Rusya, Portekiz: (110 Konser)

Ödüller:  16 Yaşında kadar girdiği ‘’ Ulusal ve Uluslararası  13  yarışmada 24 Ödül’’
  1. Ulusal Toca Perküsyon Yarışması‘’Xylophone’’ BİRİNCİLİK Manyas-25 Ağustos 2012
  2. Yamaha Perküsyon Yarışması ‘’Xylophone’’ BİRİNCİLİK İstanbul-12 Mart 2013
  3. Ulusal Öke Perküsyon yarışması ‘’Xylophone’’ BİRİNCİLİK İstanbul-05 Mayıs 2014
  4. Uluslararası Italya Perküsyon Festivali ‘’Vibraphone’’ BİRİNCİLİK Montebello-Italya-11 Temmuz-2015
  5. Uluslararası Italya Perküsyon Festivali ‘’Marimba’’ ÜÇÜNCÜLÜK Montebello-Italya-11 Temmuz-2015
  6. Uluslararası Belçika Perküsyon yarışması ‘’Marimba&Trampet’’ İKİNCİLİK Belçika- 23 Temmuz-2015
  7. Uluslararası Filadelfia Perküsyon yarışması ve Festivali:‘’Vibraphone’’BİRİNCİLİK Italya-13-15 Mayıs 2016
  8. Uluslararası Filadelfia Perküsyon yarışması ve Festivali: ‘’Marimba’’ BİRİNCİLİK Italya-13-15 Mayıs 2016
  9. İş Sanat/Parlayan Yıldızlar ‘’Meriç Soylu Ödülü’’ ÜÇÜNCÜLÜK 30 Mayıs 2016-İstanbul
  10. Uluslararası Italya Perküsyon yarışması ve Festivali: ‘’Vibraphone’’ BİRİNCİLİK, Montessilvano-Italya-13-20 Eylül 2016
  11. Uluslararası Italya Perküsyon yarışması ve Festivali: ‘’Claudio Santangelo’’ EN İYİ YORUMCU ÖDÜLÜ, Montessilvano-Italya-13-20 Eylül 2016
  12. Uluslararası Filadelfia Perküsyon yarışması ve Festivali: ‘’trampet’’ BİRİNCİLİK Italya-17-21 Mayıs 2017
  13. Uluslararası Filadelfia Perküsyon yarışması ve Festivali: ‘’timpani’’ BİRİNCİLİK Italya-17-21 Mayıs 2017
  14. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması ‘’LEYLA PAMİR’’ BÜYÜK ÖDÜL’’ 28 Mayıs 2017- İstanbul
  15. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması ‘’EN İYİ TÜRK BESTECİSİ YORUMCUSU ÖDÜLÜ’’ 28 Mayıs 2017- İstanbul,
  16. Uluslararası Paços’ Premium Müzik Yarışması ’’Perküsyon’’ BİRİNCİLİK Portekiz-12 Temmuz 2017,
  17. Drumtime Perküsyon Yarışması ve Festivali, ‘’Marimba’’ İKİNCİLİK Rusya 19-23 Mart 2018,
  18. Drumtime Perküsyon Yarışması ve Festivali, ‘’Vibrafon’’ ÜÇÜNCÜLÜK Rusya 19-23 Mart 2018,
  19. Uluslararası İstanbul Pera Perküsyon Yarışması ve Festivali ’’Perküsyon’’ BİRİNCİLİK İstanbul 7/8 Nisan 2018
  20. İstanbul Uluslararası Perküsyon Festivali ’’Vibraphone’’ BİRİNCİLİK İstanbul 2/3 Kasım 2018
  21. İstanbul Uluslararası Perküsyon Yarışması ve Festivali ’’Marimba’’ BİRİNCİLİK İstanbul 2/3 Kasım 2018
  22. İstanbul Uluslararası Perküsyon Yarışması ve Festivali ’’Snare Drum’’ BİRİNCİLİK İstanbul 2/3 Kasım 2018
  23. The Wall Trust Vakfı ‘’ONUR ÖDÜLÜ’’ İNGİLTERE Ocak 2019
  24. Austin&Hope-Pilkington Vakfı  ‘’ONUR ÖDÜLÜ’’ İNGİLTERE Şubat 2019.  Ödüllerine layık görülmüştür. Birinci olarak bitirdiği yarışmalarda, yarışma birincilerinin sahne adlığı Perküsyon Festivallerinde verdiği konserlerle de  ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Çaldığı Orkestralar:

  1. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası
  2. İzmir Devlet Senfoni Okestrası
  3. İ.Ü.Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası
  4. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Karma Orkestrası
  5. Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi Perküsyon Orkestrası
  6. Engin Gürkey Perküsyon Orkestrası
  7. Karşıyaka Oda Orkestrası
  8. Bakırköy Belediyesi Oda Orkestrası
  9. Arion Oda Orkestrası
  10. Trakya Akademi Oda Orkestrası
  11. Akademi Orkestrası
  12. Avrasya Filarmoni Orkestrası
  13. The Purcell School Symphony Orchestra/İngiltere
  14. Ealing Youth Orchestra/İngiltere

İlgilenilen Alanlar:  Fotoğraf, Mutfak, Resim, Sinema, Binicilik, Bilgisayar

Referanslar: İstendiği takdirde verilecektir.

İletişim: www.bestegurkey.com

www.youtube.com/bestegurkey

www.facebook/bestegurkey

Mail: beste@bestegurkey.com

Sanat Direktörü: Engin Gürkey.

Mail: info@engingurkey.com

Paylaş: